Propozycje spędzania czasu w domu we dwoje

Bez tytułu

Chciałabym podzielić się z Wami pomysłami na spędzanie wolnego czasu we dwoje. Od niedawna mój związek wszedł w nowy etap, a mianowicie wspólne mieszkanie. To zainspirowało mnie do napisania tego wpisu. Powszechnie wiadomo, że nuda i monotonia powolutku zabijają związek, lecz my staramy się do tego nie dopuścić. W ciągu dnia nie spędzamy ze sobą zbyt wiele czasu, każde ma swoje zajęcia i obowiązki jak praca, nauka, czy własne zainteresowania. Jeżeli oboje mamy czas wolny to staramy się go spędzać razem nie nudząc się. Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji.

Wspólne spędzanie czasu w domu może być naprawdę fajne!

Czasami zdarza się, że nasze wydatki w danym miesiącu niespodziewanie powiększyły się o koszty związane z naprawą samochodu, czy koszty leczenia w przypadku, kiedy nagle złapie nas grypa, bądź jak to ostatnio było w moim przypadku złamania nogi.  :-P Przykładów takich niespodziewanych wydatków może być więcej, ale wróćmy do tematu. Wspólne spędzanie czasu nie zawsze musi być kosztowne.

1. Oglądanie filmów

Alternatywą dla wyjścia do kina może być oglądanie filmów w domu.  W Internecie znajdziemy teraz wszystko, więc znalezienie filmu nie powinno sprawić trudności. Niektóre filmy dostępne są całkiem za darmo, natomiast te nowsze możemy wypożyczyć na określony czas za kwotę około 10 zł. Do tego możemy zrobić sobie popcorn i domowe kino gotowe! Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż wyjście do kina, które zwykle kosztuje nas około 60 zł. Niestety w domu nie osiągniemy takich efektów jak w kinie, ale chociaż nikt nie będzie nam przeszkadzał podczas oglądania filmu. No i możemy oglądać film na leżąco w łóżku, co jest mega odprężające. ;-)

2. Wspólne gotowanie

Mamy czasami ochotę na coś czego nigdy nie gotowaliśmy, ale chcielibyśmy spróbować. Jest to wspaniały pretekst do wspólnego spędzania czasu w kuchni. W ostatnim czasie próbowaliśmy upiec ciasto marchewkowe na bazie mąki ziemniaczanej. Przepis znaleźliśmy w Internecie. Ponadto, żeby nie marnować codziennie czasu na gotowanie, zdarza się, że w niedzielę dłużej siedzimy w kuchni gotując różne posiłki na cały tydzień.

3. Wspólne czytanie, czy oglądanie seriali

Może nie jest to aktywne wspólne spędzanie czasu, ale jest to przyjemne uczucie kiedy mamy chwilę dla siebie, by poczytać, a jednocześnie czujemy, że nasza ukochana osoba jest obok. Tak samo jest w przypadku seriali.

4. Wspólne rozwiązywanie krzyżówek

Może to śmieszne i brzmi jak zajęcie dla starego małżeństwa, ale naprawdę lubimy czasem usiąść po kolacji do krzyżówek. Jest to nawet relaksujące i sprawia, że nie myślimy o problemach, a skupiamy się na tym jakie hasło pasuje do krzyżówki. Przy okazji poznajemy nowe słowa, których dotychczas nawet nie słyszeliśmy na uszy. Wspólne rozwiązywanie krzyżówek przyczynia się również do tego, że jesteśmy lepsi w scrable. :-P

5. Spokojny wieczór przy świecach i muzyce

Winko, światła świec, wspólna rozmowa z ukochanym.  Czasami i taki wieczór jest potrzebny. Włączamy sobie nawzajem stare, ulubione piosenki przywołując przy tym wspomnienia. Jest to bardzo przyjemne, a na dodatek możemy dowiedzieć się co nieco o przeszłości naszej drugiej połówki, bądź jakiej muzyki słuchała w młodości. ;-)

6. Gry video, Xbox, Playstation

Osobiście przyznam, że ciężko nam dobrać grę, która spodoba się zarówno mi, a także mojemu partnerowi. Ale kiedy już znajdziemy taką grę możemy grać godzinami. Kiedyś nawet poświęciłam się i chciałam się nauczyć grać w FIFE, ale jednak nie mogłam tego załapać i szybko się poddałam.

7. Oglądanie meczów reprezentacji Polski

Jeżeli chodzi o mojego partnera to jak większość facetów uwielbia piłkę nożną. Ja nie jestem jakąś wielką fanką piłki nożnej, ale jeżeli chodzi o mecze, w których gra nasza reprezentacja to chętnie popatrzę i pokibicuję. :-D

To jest kilka propozycji, które przychodzą mi do głowy.

W następnym wpisie podzielę się z Wami propozycjami na wspólne spędzanie czasu poza domem. ;-)

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje spędzania czasu w domu koniecznie piszcie w komentarzach.

Pozdrawiam gorąco!

2 przemyślenia na temat “Propozycje spędzania czasu w domu we dwoje”

  1. Seeker pisze:

    Nieważnie jak i gdzie, ale z kim. Jeśli dwie osoby się kochają i są uwięzione w domu, to zawsze znajdą coś do zrobienia razem, oprócz tej oczywistej oczywistości dla 18+ :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>